Aktualności

„Dracula powstał z grobu”, czyli jak skutecznie się komunikować, by pokonać trudności

W dniach 23 – 24 października, dla naszego Klienta, Marmite Sp. z o.o., przeprowadziliśmy warsztaty z zakresu efektywnej współpracy oraz komunikacji interpersonalnej. W treningu kompetencji miękkich wzięli udział członkowie dwóch działów firmy: Działu Planowania oraz Customer Service. Nabyte kompetencje oraz kreatywność ćwiczyliśmy również w terenie.

Prace rozpoczęliśmy od wzajemnego poznania się i określenia oczekiwań Uczestników. Pomimo wczesnych godzin porannych wszyscy aktywnie angażowali się w proponowane ćwiczenia. Poznaliśmy specyfikę pracy obydwu działów oraz, poprzez zastosowanie kwestionariuszy, zarys osobowości pracujących w nich ludzi. Po zgromadzeniu puli wiedzy o skutecznym komunikowaniu się, ruszyliśmy w teren. Niestraszna była nam mgła i jesienna niepogoda. Uczestnicy, podzieleni na dwie zróżnicowane grupy, wzięli udział w podchodach, których celem było odnalezienie umiejscowionego w pobliskim lesie „grobu Draculi” oraz ustalenie jedynej możliwej daty i godziny zamordowania groźnego wampira. Poprzez grupowe rozwiązywanie skomplikowanych zadań, uzyskiwane w nagrodę informacje i wymienianie otrzymanych danych z drużyną przeciwną, obydwu zespołom udało się osiągnąć zamierzony rezultat.

Ćwiczenie w terenie skłoniło Uczestników do refleksji, w jaki sposób wykorzystać pozyskane umiejętności na gruncie zawodowym. Przy pomocy konsultantów HRE spisany został regulamin poprawnej komunikacji, który pracownicy Klienta zabrali ze sobą do firmy. Drugi dzień upłynął pod znakiem licznych ćwiczeń z zakresu udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej, aktywnego słuchania, asertywności oraz spójności komunikacji werbalnej i niewerbalnej, a wszystko to okraszone pigułką teorii. Podczas całych warsztatów stawialiśmy na otwartą komunikację, umożliwiając wyrażanie wątpliwości i pomysłów.

Uczestnicy wyszli z treningu z nową energią do wdrażania pozyskanych kompetencji w codzienne obowiązki i życie firmowe.