Poradnik kandydata

Poszukiwanie pracy jest czynnością trudną i stresującą, dlatego należy dobrze się do niej przygotować! Sukces, jakim będzie znalezienie satysfakcjonującej pracy, zależy przede wszystkim od  aktywności, dobrego przygotowania oraz samoświadomości swoich słaby oraz silnych stron. Zapoznaj się z podstawowymi zagadnieniami zwiazanymi z poszukiwaniem pracy.

Jak napisać CV?

Curriculum Vitae (CV) jest naszą wizytówką na rynku pracy, podsumowaniem ścieżki edukacyjnej i doświadczenia. Zawarte w nim treści powinny być sygnałem dla potencjalnego pracodawcy, że spełniamy jego oczekiwania.
Czytaj więcej

Jak szukać pracy?

W obecnych czasach rekruterzy stosują innowacyjne metody poszukiwania Kandydatów. Aby zostać zauważonym, my także powinniśmy wyjść naprzeciw potrzebom rynku. Odpowiednio dobrana strategia przyniesie sukces i pozwoli na znalezienie wymarzonej pracy. 
Czytaj więcej

LinkedIn - to be or not to be?

W obecnych czasach posiadanie profilu zawodowego na LinkedIn staje się koniecznością. Ponieważ rekruterzy coraz częściej w poszukiwaniach idealnego Kandydat korzystają z mediów społecznościowych, warto stworzyć swój profesjonalny profil w serwisie LinkedIn, co pozwoli nawiązać nowe kontakty biznesowe i w efekcie wpłynąć na rozwój Kariery. 
 
Czytaj więcej

Wywiad rekrutacyjny - czy można zwiększyć swoje szanse?

Podczas selekcji aplikacji odpada ponad 90% Kandydatów, więc jeżeli otrzymaliśmy zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, oznacza to, że doświadczenie oraz umiejętności, które zostały opisane w CV zwróciły uwagę rekrutera. Teraz istotne jest odpowiednie przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej. Nie zajmuje ono wiele czasu, a jednak może zadecydować o sukcesie na rozmowie kwalifikacyjnej.
Czytaj więcej
1